Bikemaraton Drásal České spořitelny

01.07.2017

Report od Ráfka:
"Po MS v maratonu jsem nebyl úplně fit a vůbec jsem zvažoval jestli se postavím na start 117km dlouhýho Drásala. Nakonec jsem se rozhod pro start, nebylo co ztratit. Na lajně byl i Bouda nebo Jirka Hudeček, který byli na závod dobře připravený. V prvním kopci mi garmin ukazoval děsivý čísla i když se tolik nejelo. Postupně se to chytalo a jelo se líp. V každým sjezdu jsem klukům poodjel abych se při dalším kopci nemusel hned trestat. Hůda jel kopce fakt rychle, občas to bylo na hranici odpadnutí. Půlku závodu jsme jeli ještě společně s Kánou i Boudou. Trat byla dobře připravená a v podstatě bez rovin. Táhlý výjezdy na který hned navazovaly občas i technický sjezdy. Zůza opět potvrdila roli dobré domestičky a podávačky bidonů. Konečně mi neházela banány na záda, jako jindy a tyčky lepila poctivě na bidony:)... Po několika nástupech Hůdi jsme zbyli jen s Boudou. Po 90 km utrhl i nás a byl jsem smířenej že by to mohlo dopadnout na boj o 2. flek. V posledním výjezdu kde byl Birrel segment nám Rádes Kořínek hlásí že Hůda už neni uplně fresh. Ted nebo nikdy. Kopec jsem narval a začla stíhačka. Podařilo se mi ho sjet ve sjezdu, po kterým už bylo jen 4km do cíle. Nechtěl jsem aby mě zahákoval a jel jsem doraz. Náskok se navyšoval a do cíle v zámeckym parku si jedu pro první vítězství v seriálu KPŽ! Hůda 40s za mnou a Bouda bere trojku. 
Na OBR trase 177km úřadoval Honza Fojtík a Vlašan jel taky hodně slušně! Klobouček:)
Od dubna na 4Islands jedu nonstop občas i 2 závody za víkend. Je čas přepůlit sezonu, trochu změnit sporty a připravit se na MČR XC v Brně. Díky partnerům a všem za podporu, doted se dařilo tak, že bych si to na jaře ani nemyslel."Report od Vlašana:
"Drásala jsem ještě nejel a když už, tak rovnou OBRA =) Výzva v podobě prvního MČR v ultramaratonu přijata, a tak stojím v 5:30 s dalšími zhruba 150 nadšenci na holešovském náměstí vstříc 177 kilometrům s převýšením přes 5 000 metrů. V prvním kopci jede šest hlav někam daleko pryč, já to raději chladím a jedu první hodinu v druhé desítce. V nejtechničtějším výjezdu (30. km) se mi daří zůstat v sedle a kluky kolem sebe ztrácím, od té doby si jedu svoje a postupně sbírám hlavu za hlavou. Dvojičku tvořím až s Tomášem Kalitou, který jako první odpadl z odjeté šestky. S Tomášem si v rámci možností pomáháme. Jede lépe do tahu, já zase v kopcích. Více jak padesát kilometrů se kolem sebe motáme na dohled. V tu dobu už po trati bloudíme s dalšími závoďáky ze 115 km tratě. Zhruba na 130. km Tomáše ztrácím a opět bloudím sám. Poslední brdky se pomalu zajídaly, ale když kolem mě začali lítat první borci z padesátky, cíl nemohl být daleko. Odjeto bez krize v čase 8:38, za šest celkem, brambory v kategorii - SPOKsmile"Více informací o závodě najdete na: http://www.drasal.cz/
Kompletní výsledky najdete na: http://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/2100
Za fotky děkujeme Honzovi Reinerovi!

Katka Mertenová

Generální partneři

KellysHlavní partneři

  


Sponzoři

 


 


FSA