ČP XCM Extrem Bike Most

03.06.2017

První červnovou sobotou pokračoval Český pohár v maratonu na vyhlášené Mostecké trati. Extrem Bike Most je vyhlášen svojí technickou náročností a také unikátním dojezdem do cíle na Mosteckém hipodromu. Pohárová trať je dlouhá 72km a má převýšení přes 2100m.

Absolutní výsledky Muži:
  1. Marek Rauchfuss | Kellys Bike Ranch Team
  2. Michal Bubílek | Kellys Bike Ranch Team
  3. Jakub Šilar | VELOCENTRUM - STRATOS AUTO
Absolutní výsledky Ženy:
  1. Lucie Hamanová | Kellys Bike Ranch Team
  2. Lenka Fridrichová | GHOST Team
  3. Zuzana Pirzkallová | RAJEC Allivictus
Report od Máry:

"Trať v Mostě je moje nejoblíbenější a nejvíc mi sedí svou technikou a traily. Během závodu klasická parta kluků kteří by tam měli být. Ádlík se vysypal v točce na štěrku a závod vzdal. Škoda ho. V nájezdu do druhé části singlu na Resslu jsem nastoupil a zkusil kluky jak budou reagovat. Chytl se Káňa, ale pak si vystoupil dozadu. Snažil jsem jet přijatelný, ale svižný tempo a hlavně si užívat techniku. Do cíle se mi povedlo náskok navýšit a odvézt si první letošní vítězství v ČP."

  

Report od Bubly:
"Týden po náročném Králi Šumavy nám Český pohár nachystal další zkoušku, nejtechničtější trať seriálu - obávaný a milovaný Most.  Ihned po startu tu je prvních pár kilometrů milosrdných, zato dalších zhruba 65 se člověk nezastaví. Ihned v prvním kopci jsme se od zbytku pole odpoutali v pěti lidech (Adel, Šilar, Kaněra, Mára a já) a letěli tak klikatými singly vcelku ostrým tempem. Těsně před půlkou trati zkusil odjet v jednom ze sjezdů Filip Adel, ale nezvládl svůj bike a ošklivým pádem se tak sám vyřadil z bojů o bednu. V poslední třetině odskočil Mára a držel si na naší zbylou trojici slušný víc než minutový náskok. Časem odpadl Káňa a na mě zbyl boj se Šílou, oba jsme toho měli plné brejle, takže už jsme si nedokázali odjet a musel rozhodnout spurt. Cílový dojezd je tu dost složitý a navíc okořeněný závodníky na krátké trase - naštěstí jsem si to pohlídal a nedal Kubovi šanci. Takže v mužích teamový double a ženách také vítězství díky Lucce - Ideální teamový den smile"

   

Report od Lůcy:
"Extreme Bike Most je ryze poctivý bajkový maraton, takže s Michalem nechceme na startu chybět... První kilometry mi vůbec nechutnají... Pohybuju se na průběžném 6.místě a v hlavě je červíček střihnout to na kratší "nepohárovou" trať. Zhruba na 30.km se to rozjíždí, postupně holky sjíždím. Před dělením tratě je to už 2.místo. Průběžně první německá závodnice to bere na kratší variantu. Rázem je z výletního tempa závodní tempo. Dávám pořádnou sváču. Žádnou holku v zádech nemám, ale přesto se ohlížím. Průjezd cílovou rovinkou s potleskem přítomných byl jedním ze zážitků, na který nezapomenu. Vítězství v poháru beru wink"Report od Vojty:

"Hned týden po Králi Šumavy přišel na řadu druhý závod ČP v maratonu, ale na diametrálně odlišné trati- plné technických singlů a krátkých ostrých stoupání. Po startu se mi jede celkem slušně, až do necelé poloviny závodu se pohybuji kolem třicítky v celkovém pořadí, i když kolem 40. km lehce vadnu. Po cca 20 min se opět rozjedu a držím relativně stabilní tempo, jenže cca 1-1,5 km před posledním bufetem chytám ve stoupání defekt a z boku pláště tahám střep. Jsem celkem na prášky, během dvou pohárových závodů dva defekty, to chceš wink Mlíko nemá šanci a s duší by to žádná jistota nebyla, řez není úplně krátký. Navíc právě bufet není nijak zvlášť daleko a já vim, že tam mám tátu s rezervními koly. Nezbývá tedy než běžet/jít. Ke konci mého indiánského běhu mě předjíždí Lucka, která si jede pro celkové vítězství mezi ženami! smile Po rychlé výměně mě čeká už jen pár singlů a poslední brdek na rozpálené prašné cestě, která mě dovede až do cíle na hipodromu.
I s defektem se mi povedlo čas zmáčknout o více než půlhodinu oproti loňskému bahnitému ročníku. Štěstí mi úplně nepřeje, nicméně dnes nejsem s technickými problémy sám, Ota urval řídítka... Ale kromě nás dvou celý team neskutečně zazářil, nezbývá než se radovat alespoň z jejich super úspěchů smile"

    

Více informací o závodě se dočtete na: http://www.klmost.cz/obsah/specialized-extrem-bike-most-cp-xcm-3-6-2017-/21/14/
Kompletní výsledky najdete na: http://sportsoft.cz/en/race/overview/2152

Za fotky děkujeme Báře Klapové a Aleši Bubílkovy!

Katka Mertenová
5.6.2017