ČP XCM Král Šumavy

27.05.2017

První závod Českého pohárku XCM po dlouhé době zavítal do Klatov, kde se startuje tradiční český maraton Král Šumavy. Na tento závod se vydala početná skupina i z našeho týmu a tak se daly, i díky příznivé předpovědi počasí, předpokládat velmi slušná umístění. Na start tratě  105km se postavili Marek Rauchfuss, Michal Bubílek, Michal Vlášek, Ota Zima a Vojta Dobšovič. Na 70km pak růžové duo Lucka Hamanová a Míša Porazilová.

Absolutní pořadí trať 105km MUŽI:
  1. Filip Adel | Superior MTB Team
  2. Marek Rauchfuss | Kellys Bike Ranch Team
  3. Michal Bubílek | Kellys Bike Ranch Team
     19. Michal Vlášek | Kellys Bike Ranch Team
     30. Ota Zima | Kellys Bike Ranch Team
     165. Vojta Dobšovič | Kellys Bike Ranch Team

Absolutní pořadí trať 70km ŽENY:
  1. Michaela Jauk | GANESHA TEAM - SCOTT
  2. Lucie Hamanová | Kellys Bike Ranch Team
  3. Anna Kolářová | Velosport Valenta Scott Team
  4. Michaela Porazilová | Kellys Bike Ranch Team
Report od Máry:

"Můj první start na Králi Šumavy. Prý to bude bez techniky a po asfaltu. Mě se to líbilo a řekl bych že bylo spousta pěkných míst v terénu. Dlouhou dobu byla kompaktní skupinka 7 lidí. Až Šíla v jednom kopci nadělil skupinu kde jsme zůstali ještě s Adlikem. Na 77km bylo stržený značení a my jeli za motorkou do sjezdu plnýho bordelu. Ztratili jsme tak pár minut. Přes nás se mezitim dostal Bubla s Fojou. Ten ale odbočil špatně po pár km po nás. Šíla si brzo vystoupil a procedil dozadu. Nakonec se podařilo vrátit se na čelo závodu. Poslední kilometry jsem to na Adlika několikrát zkoušel, ale držel se na hraně v háku. Bylo jasný že rozhodne poslední rozdrncaná rovinka po louce. Udělal jsem chybu, Adlik mě taktak přelez a prudký zatáčky před cílem se už nedal přejet. Na úvod ČP to ale hodnotím kladně. Minulý týden byl extra náročný a ted se potřebuju dostat zpátky do kolotoče maratonů. Příští rok se maraton na Šumavě jede jako MČR a určitě to bude poctivej boj, kde zvítězí ten nejsilnější v kopcích."

  

Report od Bubly:

"Český pohár v maratonu si dal letos trochu načas, takže první podnik proběhl až tento víkend. K mé radosti padla volba na Krále Šumavy - kultovní maraton s mnohaletou historií a já ho nikdy nejel, až konečně letos. Navíc za rok zde bude MČR, takže důvod to zde poznat (pro závodníky i doprovod). Naštěstí  se slibovaný letní víkend vyplnil, protože start v 7.30h s obávanými hlubokými brody by ve studeném dni nebyly úplně příjemné.

Start byl slavnostní a závodit se začalo až nějakých 20min za městem, kde se v prvním stoupání utrhla sedmička eliťáků. Nikomu se dlouhou dobu nepodařilo ujet, až na nějakém 60tém kilometru přišlo nejdelší stoupání dne na nejvyšší bod trati - tady trochu podjela trojice (Rauchfuss, Šilar, Adel), za nimi jel Ondra Fojtík a nadostřel já. Takhle jsme v minutovém odstupu jeli až na 80tý kilometr, kde mi najednou motorkář hlásí, že jsem první - moc jsem nechápal a nevěřil mu, ale bylo mi divné, že najednou před sebou nikoho dlouho nevidím. Po chvíli už mi bylo jasné, že kluci sjeli z trati a já vedu - což nebyl úplně styl jak bych toho chtěl dosáhnout, ale k maratonům to bohužel patří - mně se to samé jako klukům stalo před týdnem. Do cíle to ale pořád nebylo kousek a pár těžkých kopců mě ještě čekalo, v nich mě dojela určitě nejsilnější dvojice dne (Adel a Mára) a já vyčerpaný dlouhým sólem už neměl sílu na odpoveď. Takže pro mě třetí místo a pro Máru hodně těsné druhé!

Za týden v Mostě si dáme repete wink"

  

Report od Lůcy:

"Nakonec neodolám a v pátek se postavím na start sprintu Eliminátor. Okruh vedl v okolí klatovského náměstí. Závod pro mě byl především zpestřením a zábavným rozjetím před sobotním startem na 70km. Konečné první místo v Eliminátoru a druhé místo v sobotním závodu beru jako úspěšný šumavský víkend."

  

Report od Míši:

"Na Krále Šumavy jsem se rozhodla jet až pár dnů před startem a byl to dobrý nápad smileVolím trať 70km. Krásné počasí, super lidi a parádní trať, co víc si přát… ano, ještě mít Mišánka na trati, protože bez něj by to nešlo. Díky vlastní chybě stojím až za první vlnou a je mi jasné, že holky vepředu budou hned pryč. První kilometr se vezu za Masťou a jsem vděčná, že tahá, protože prvních pár kilometrů mi trvá než se do toho dostanu. Na 20km stojí Mišan a poté přijde sjezd a kopec na kterém se chci napít, jenže zjišťuji, že jsem ztratila bidon (ještě, že vozím 2) – občerstvovačku jsem už přejela. Trať mi sedí, je tam od každého něco a mám i den v technice, takže si to užívám. Před 40km mi dochází voda a už přemýšlím, že budu žebrat, když v tom vidím Mišánka happy V jednom sjezdu, před druhým brodem vidím vykřičníky a před sebou pána, který jede pomaleji než já. Nemám ráda, když nevidím co je přede mnou a tak mu to tam pošlu, abych do pasáže vjela první. Bohužel si drkneme řidítkama a v tu chvíli se na mě hrne spoušť nadávek. Právem. Naštěstí to pán ustál a já taky. Ještě jednou se moc omlouvám za tuto chybu, opravdu to za to nestálo. Opět mi dochází voda a opět Mišánek v pravou chvíli na správném místě winkSpěchám do cíle, když mě dojíždí Jana Pichlíková z nejdelší tratě. Cestou jí občerstvím coca colou a pak už jí vidím záda až do cíle happy Čas 3:57:50 a brambora. Naprostá spokojenost."

Report od Vlašana:

"Král Šumavy dostál své pověsti - super organizace, příjemný lidi, jezdivá trať a počasí na objednávku. První půlku závodu jsem držel raději v nižších otáčkách (abych se dočkal cíle), druhá půlka pak pro mne byla sólo jízda (napsal bych stíhací, ale moc lidí jsem už dojet nestihl grin). Děkuji moc Jirkovi za support na trati. Závod jsem si užil a cílové brambory budiž mi motivací objet celý letošní pohár."

  

Report od Oty:

"Konečně sucho, teplo, sluníčko a dlouhá trať J Na maratonskou trať na Králi Šumavy se vracím po cca 7 letech. Trať byla úplně jiná, takže pro mne vlastně premiéra. Dny před závodem jsem už jen doladil nohy i kolo a mohlo se na start.

Tempo po startu je rozumné, jede se příjemně. Krystalizují se menší skupinky, já jedu s Vlašanem a pár dalšími lidmi. Postupně zůstáváme ve třech a jede se příjemně. Kopce místy vcelku slušné stojky, ale Eagle s 50 z kazetou to dává J Super tempo do občerstvovačky na 66 km, pak místo toho abych se najedl a pokračoval dál, lehce vadnu, vypínám a chytám na tom nejméně vhodném místě krizičku. Po pár kilometrech mne sebere asi 7 lidí. Nakonec mne zachraňuje chleba se škvarky. Rovnám žaludek a snažím se dohnat ztrátu. Člověk by si řekl, že na 5 hodinovém maratonu budou rozestupy větší, ve finále jsme 11 lidí naskládání v 8 minutách. Přesto se chytám a ve finále beru Top 30. pár vteřin přede mnou jiní dva borci z krátké. Škoda, už i na Šele jsem chytnul hlaďáka, musím to vyladit a snad už na další závody to bude 100%."

   

Report od Vojty:

"První díl letošního ČP v maratonu nás zavál do Klatov a znamenal pro mě premiéru na Králi Šumavy. Pocity z minulého závodu nebyly zlé, takže jsem se těšil, jak se mi povede na prvním dlouhém maratonu v nové sezoně. Po startu se jede dlouho po silnici v balíku a aspoň na místech, kde se pohybuji já, je klid jaký jsem na bikových závodech už dlouho nezažil. Žádné „vlny“, náznaky smotků nebo smrad pálící se gumy wink

Po opuštění asfaltu se pole dělí, já se cítím dobře, ale závod bude dlouhý, takže úplně neblbnu. Chytnu celkem dobrou skupinku, jedeme a cítím, že tohle tempo bych mohl vydržet celých 105 km. Jenže na cca 33. km chytám defekt a průběh se tak dost komplikuje. Musím dávat duši a celkem se s tím peru, navíc mi jedna z bombiček uteče kamsi… Strávím tam něco k 25 min, nic pěknýho. Pak jsem tak půlhodinu lehce zatuhlej, musím se zase rozjet. To už se ale ze závodu stává spíš časovka s neustálým předjížděním. Do cíle dorážím zklamanej, ale vím, že v nohách snad trochu něco je, takže nezbývá, než se těšit za týden do Mostu na další závod Českého poháru!"

  

Více informací o závodě najdete na: http://www.sumavanet.cz/triatlon/
Kompletní výsledky najdete na: http://sportsoft.cz/en/race/overview/2111
Za fotky děkujeme Báře Klapové a Aleši Bubílkovi.

Katka Mertenová
29.května 2017