Pražská 50

19.09.2015

Pražská 50 je biková zářijová klasika. Tradičně se účastní většina týmu z Prahy i okolí. Trať se dočkala kosmetických změn, ale i tak bylo jasné, že tempo bude vysoké a konkurence početná.

Výsledky Muži do 30let:
  1. Michal Bubílek - Kellys Bike Ranch Team
  2. Vojtěch Ludvík - Superior Cyklofit
  3. Lukáš Hofman  - Sky a Bike Centrum Radotín

    6. Michal Kohoutek - Kellys Bike Ranch Team

   20.MarekSlavíček - KellysBikeRanchTeam

Výsledky Muži nad 30let:

  1. Pavel Gonda - Duratec
  2. Milan Černý - Ski a Bike Centrum Radotín
  3. OtaZima - Kellys Bike Ranch Team
Výsledky Ženy:
  1. Šárka Černá - Ski a Bike Centrum Radotín
  2. Markéta Roubalová - Author Xterra Team
  3. Michaela Porazilová - Kellys Bike Ranch Team
Otův report:

"Pražská 50 je těžká klasika pro místní bikery. V kategorii teamu mezi pražskými teamy i velká prestiž, takže datum 19/9 bylo jasně napsané v kalendáři.
Letos se na start stavíme ve velmi silné sestavě. Michalové Bubílek a Kohoutek, Ota, Marek Slavíček a David Dobiáš.. Nic jiného než vítězství nechceme, ale je jasné, že to zadarmo nebude. Regenerace ze Sudet z minulého týdne probíhala maximálně, ale 6 dní je pořád málo, přesto věříme že to půjde. Počasí je na jedničku, konkurence tvrdá. Čekáme vysoké tempo, ale že se pojede taková vražda hned od lajny, to nikdo nechápe.
 
Start se díky pozicím na čáře daří, vpředu jede TV, takže se hned borec z KupKolo Carla hrne na špic a jede vcelku vražedné tempo. Je to hotový nesmysl a taky po 200 metrech to balí a svěsí nohy. Záhy ho však střídá jiný borec a jeden nástup za druhým dělí pole ještě v úvodním kopci kolem Dukly. Bubla si hlídá pozici. Já s Kohoutem držíme první skupinu, která se tvoří záhy po sjetí do Šárky. Průlet mezi baráky, krátký singl a pole se natahuje. Jsem vzadu a nejde mi se dostat dopředu, nájezd do lesa, šotolinou vzhůru ke koním a následným výjezdem k sanatoriu. Děje se přesto to co sem nechtěl, pole se natahuje a já zůstávám vzadu. U Sanatoria mám cca 10 metrů zásek, ale ať s Kohoutem děláme maximum, jedeme totální šrot až nám skoro lezou oči z hlavy a nohy z kyčlí, sjet skupinku se nedaří. Výkon na 110% a nic. Skupince se na krátko přiblížíme, ale v následném brdku se naše tříčlenná skupinka trhá, Kohout zůstává zpět, já osamocen a borec co nás doletěl letí dál. Jeho tempo se fakt nepochopil (nakonec celkově 2.). Pro mne je toto nejblbější místo, dlouhé rovinky, na větru, sám. Skupina jedoucí přede mnou je nereálná, za mnou se valí další skupina. Přesto bojuju a nechci to dát zadarmo. Před stoupáním na Hole mě dojíždí, nejsou to žádná ořezávátka a tempo i zde je opravdu vražedný. Co chvíle, tak nástup střídá nástup. Klesání do Zákolan je jediné místo kde je čas vcucnout Inkospor Gel. Napít se a řezat dál co to jde. Okoř nerozhoduje, stoupání k Tuchoměřicím taky ne, takže je jasné, že buď stoupání na Juliánu nebo až finální kopec rozhodne o složení v cíli.
 
Kohout za to bere na Juliáně, nechávám malou díru, ale soupeři to rychle sjíždějí dalšími nástupy. Kolem letiště proletíme snad větší rychlostí než projíždějící auta a valíme směr Nebušice. S Kohoutem jdeme do risku, houkneme na sebe a rozjedeme maximum co v tom lese šlo. Daří se nám roztrhat skupinku a zůstáváme ve čtyřech. Sjezd do Šárky je na hraně, ale daří se. Točíme se a budujeme si krátký náskok. Výjezd zpět do Dejvic jede Jiránek s Kohoutem na max, já zůstávám trochu vzadu, ale hlídám si odstup. Následný sjezd a spurt už nic nerozhoduje. Ve finále bereme s Kohoutem 8. resp. 10 místo celkově. Já to mám pak i za 3 v kat M30. Teamově je to však hodně těsný. Nakonec bereme až bronz, před námi se poskládaly dva teamy Duratec a Radotín, které díky odskoku skupinky v úvodů vytěžili cenné vteřinky a skočili nás na bedně.
 
Je to škoda, mrzí nás to, ale je to sport. Na přesrok naladíme a vezmeme si zpět 1. místo, které Bikeranchi patří smile
Bubla však ukázal maximální profesionalitu a zaslouženě vyhrál absolutní pořadí. Gratulujeme!
"

Více informací o závodě najdetena: http://www.mohila.cz/new/index.php/nabidka-zavodu/author-prazska-padesatka
Kompletní výsledky najdete na: http://sportsoft.cz/en/race/overview/1565

Katka Mertenová