Bikeranch Cup 2015 - 2. závod

31.05.2015

Po závody nabité sobotě si naši závodníci samozřejmě přišli zazávodit i na domácí Bikeranch Cup ve Višňovce. Počasí nám přálo, nepršelo, takže trať byla poměrně prašná. stejně jako v předchozím závodě jsme začli dětskými závodyLiga D

 1. Pavel Novotný
 2. Zuzka Schedová - Kellys Bike Ranch Team
 3. František Šlesingr

Zuzka:

   "Po dvoch 12-hodinových smenách v práci v piatok a sobotu, som bola zvedavá, ako sa mi v nedeľu na Višňovke bude závodiť. Po rýchlej registrácií, som vyrazila na trať, aby som zistila, či oproti predchádzajúcemu závodu, tam prebehli nejaké zmeny. Štartovala som za kategóriu D, do ktorej som sa prepadla z pôvodnej kategórie C z posledného závodu. Pri prehliadke trati som zistila, že niektoré miesta, ktorými mal viesť závod, boli ešte zapáskované a tak sme to napravili. 10 minút pred štartom som ešte rýchlo preletela trať, či je všetko v poriadku a ponáhľala sa na štarť.
   Chvíľu potom ako som dorazila sa štartovalo. Vyštartovala som prekvapivo rýchlo a v prvom zavádzacom kopčeku som všetkých nechala za sebou. To mi vydržalo až do prvej rovinky, kde ma predjel prvý závodník a v tomto rozložení sme išli v podstate celý závod. Musela som ale poriadne makať, pretože tretí závodník mi celý čas dýchal na chrbát. Bol to veľmi napínavý súboj a nemohla som poľaviť ani na chvíľu, ak som si chcela udržať druhé miesto. Nakoniec sa mi podarilo v poslednom kole si zväčšiť náskok, ktorý som si až do konca udržala.
   Vďaka druhému miestu o dva týždne budem štartovať o kategóriu vyššie. Dúfam, že sa mi s ňou podarí úspešne pobiť.
Som rada, za príjemne strávený deň a už sa teším o dva týždne na ďalší závod.
"Liga C
 1. Ferdinand Wiesner - Cyklo Faltynek
 2. Daniel Toul - TJ Cykloprag
 3. Igor Beznosov
   Já jsem se závodů na Višňovce zúčstnila poprvé a odhadem jsem se přihlásila do Ligy C. Tratí jsem byla velmi příjemně překvapena. Oproti trase Ligy D na naší přibyl přejezd panelového "velblouda", pár klopených zatáček, a jedna malá lávka. Takže trať byla velmi hravá smile. Během závodu jsem se snažila udržet tempo s ostatními zvádoníky, ale bohužel většina z nich byla výkonostně někde jinde. Konečné 16. místo z celkových 19 není nic moc, ale aspoň mě neodsune do Ligy D a za 14 dní bude co zlepšovat grin Velké DÍKY patří všem organizátorům, kteří vybírali trať a starali se o celé zázemí závodu!
Liga B
 1. Jan Tyxa
 2. Ladislav Bubla
 3. David Dobiáš - Kellys Bike Ranch TeamLiga A
 1. Michal Kohoutek - Kellys Bike Ranch Team
 2. Ota Zima - Kellys Bike Ranch Team
Vojta Dobšovič

   "1. Kolo Bikeranch cupu na Višňovce se mi povedlo na výbornou, tudíž jsem byl coby vítěz ligy B posunut do ligy A. Jenže závod následoval hned den po Jičínské 50, což mi vítr do plachet moc nepřidalo. Na startu velmi kvalitní bikeři včetně týmových kolegů Michala Kohoutka a Oty Zimy. Po startu mi první kopec neudělá moc dobře, poté mi padá řetěz, koukám pod sebe, ne před sebe a díra v zemi mě hodí přes řidítka. Touhle svojí chybou jsem si bohužel zařídil pro další kolo seriálu vstupenku zpět do ligy B. Další tři kola jedu fullgas a zkouším něco sjet, ale nohy mi dávají jasně najevo, že sobotní 1/2 maraton jim k vyprázdnění stačil. Další kola si tedy především užívám trať, kterou nám tady kluci stále vylepšují, takže se nenudíme ani chvíli smile Klobouk dolů před Otou a Michalem, první dva fleky zůstaly "doma"!"


Celkové výsledky naleznete zde: http://www.bikeranch.cz/cup/
Autorem fotek jsou Tomáš s Markétou, kterým mockrát děkujeme. Komplentí fotogalerii naleznete zde: http://mmast.rajce.idnes.cz/Bikeranch_cup_31.5.2015/