Malevil Cup

20.06.2015

V sobotu 20. června se šestice našich závodníků postavila na start dnes již kultovního Malevil Cupu. Bohužel se v tento den konal i Houštecký cyklomaraton a také KPŽ Orlík, tudíž jsme naše zastoupení na závodech museli rozdělit. Do Lužických hor jsme se vydali ve složení Michal Bubílek na trať 100km, Marek Rauchfuss s Otou Zimou, Luckou Vláškovou a Nikolou Barešovou na trať 65km, a Katka Mertenová an nejkratší trať 40km.

Podle předpovědi počasí bylo jasné, že do cíle přijedeme slušně zabahněný: 12 stupňů a převážně deštivo mluví za své. Na startu 100vky v 8.30 ráno regulérně pršelo a teplota se nepřehoupla ani přes 15 stupňů, o hodinu později na startu 40ky byl stav stejný, 65ka už startovala bez deště ale o hezkém počasí stále nemohla být řeč. Pořadatel Paklisport v čele s všudypřítomným Radkem Patrákem i tak zaslouží pochvalu: tratě byly výborně značené a občerstvovačky fungovaly na 100%.

Malevil Cup nám letos vynesl 3 pódiová umístění, a dvakrát rovnou zlato!!!

3. Michaela Novotná - Madbike Liberec

Nikola musela bohužel ze závodu po 2/3 odstoupit, protože se jí znovu ozvalo zraněné a několikrát operované rameno. V závodě tudíž bohužel nemohla pokračovat.

Výsledky kategorie WHC trať 40km:

1. Lenka Procházková - Hnízdil Team
  2. Vendula Blažková - Superior Cyklifit High5
  3. Karoína Presilerová

6. Katka Mertenová - Kellys Bike Ranch Team

Report Máry:

"V sobotu jsem po minulém náročnějším víkendu zvolil kratší trasu Malevil Cupu. Trat byla solidně rozbahněná což mi sedí a techniku jsem si užíval. Od startu jsem si vybudoval náskok a hlídal jsem si první pozici až do cíle. Necelé 3 hodiny nebylo málo, přeci jen jsem váhal nad delší variantou trati, protože nohy táhly za plynem. Polovina sezony je skoro za mnou a technika drží na jedničku. Kolu jsem při závodě dal zkoušku odvahy při sjezdech. Od začátku sezony jedu bez defektu, takže snad to s nulou podržím do konce smile"

Report od Oty:

"Z posledních 16ti ročníků tradičního Malevilu jsem vynechal jen tři. První dva a pak v roce 2012 kdy jsem se vracel ze zahraničního studijního pobytu. Pro letošek jsem zvolil opět svoji oblíbenou trať a v duchu přemýšlel o vylepšení dosavadního maxima z roku 2004. Počasí neslibovalo nic dobrého, trať namokla a terén byl náročný. Aspoň se neprášilo smile. Po startu jsm se držel v předu a kromě dvojice Mára, Šťasťnák jedu skupinku. Občas se to natáhlo, jindy zase sjelo. Chleba se lámal ve výjezdu z Hrádku. Ten kopec fakt nemám rád a taky se to opět potvrdilo. Sice jsem najel ze skupiny první, ale nahoře jsem byl jasně poslední a zuby nehty se držel skupiny. Další brdky až do hranic byly dobre. V mé skupině jedou borci co to v technice a sjezdech moc nedávají, takže po najezdu do Německa a technické části trati jedu první flek. Záhy se to potvrzuje a v krátkém kamenitém výjezdu to lehce trhám a sjezd do Oibynu už jedu sólo. Tam na mě čeká ségra a křičí že držím 5. flek a kamaráda Iontyho mám na dohled pár desítek metrů. Ionty trochu zvadl, přesto když mě vidí za sebou, ve výjezdu na Hvozd bojuje a nedá kůži zadarmo. Do kopce ho nedám, tak volím variantu risku a pouštím sjezd trochu do rychla. Dole ho mám a začíná boj v posledních kilometrech. Další sjezd a Ionty valí hlava nehlava, já za ním. Asfalt a poslední terénní úsek. V pátek večer jsem si byl najet tento kousek, tak vím co a jak. Jedu naplno, dole mám náskok a ani drobná indispozice v podobě čočky mimo oko mě nezastaví  grin   Jedu si pro nejlepší výsledek kariéry na Malevilu. V cíli mám obrovskou radost: celkově sice 4., ale v kategorii M30 beru zlato a odsouvám tak loňského víteze Iontyho na druhé místo. Mám radost, trénink se vyplatil a já se vklidu můžu připravovat na další závody v podobě Sella Rondy a dlouhého Drásala"

Report Michala:

"Letošní Malevil byl opět zařazen do Worldseries, tudíž to slibovalo prestižní souboj. Já osobně jsem se na to těšil, protože je to můj domácí závod. Hned po startu se jelo takové lehké selektivní tempo, aby se vytvořila skupina cca 10ti lidi, kde byli hodně aktivní Němci. Mně tempo sedělo, tak jsem si jen hlídal špic a snažil se šetřit síly na druhou polovinu tratě. Kolem padesátého kilometru sem odskočil s pozdějším vítězem Adelem, vyhrál rychlostní prémii v Oybinu a začal stoupat na obávaný Hvozd. Najednou to přestalo být ono, jiskra pryč, nahoru jsem to ještě vytrápil, ale dál už to byla čistá krize. Jakmile jsem vypadl z první pětky, vzal jsem si v autě bundu a závod dokončil tréninkově. Bohužel ze slibně rozjetého závodu bylo až 12té místo"

Za mě:

Já jsem se na trať dlouhou 37km vydala podruhé, takže jsem věděla co mě čeká.  Prvních 20km se mi jelo dobře, už od startu jsme jely společně s Německou závodnicí, která mi vždy poodjela na rovinatějších úsecích, já si jí pak dojela a předjela ve všech stoupáních. Plánovaný attack v nejdelším technickém stoupání se ale nekonal vinou mého zaváhání, kterému následovala technická chyba, pád z kola a němka mizícící přede mnou. Ko konci závodu jsem zmiňovanou závodnici sice opět dojela, ale spurt v cíli patřil jí. První 5ka tedy nepadla, ale i tak jsem spokojená, protože oproti loňskému roku mám o 16min lepší čas a 7 min ztráta na stupně vítězů je výsledek, se kterým se dá do příštího roku pracovat smile