Weber Jičínská 50

30.05.2015

Sobota 30. května nabízela hned několik MTB závodů. Část našeho týmu se rozhodla pro Weber Jičínskou 50ku. Jedná se o závod na 50km, který vede z 80 procent po polních a lesních cestách, zbytek po asfaltu. Převýšení je zde ovšem přes 1100 metrů, takže to není 50ka zadarmo. Pokud si chtěl někdo zazávodit na terénem i převýšením lehké trati, mohl si dát závod na 25km, který byl sjízdný o pro trekové kolo.Všichni naši závodníci se vydali na "dlouhou" a umístili se následovně:

Muži ELITE:
        6. místo Michal Bubílek - Kellys Bike Ranch Team

  Junioři:
  1. Tomáš Ševců - HSK cycling team
  2. Petr Matějka - Superior Riders
  3. Vojta Dobšovič - Kellys Bike Ranch Team

  Muži 19-29 let

  1. Aleš Strnad - Eleven Mercedes
  2. Lukáš Hofman - Ski a Bike Centrum Radotín
  3. Tomáš Sládek - BAKAKO Nová Paka
  4. Michal Kouhoutek - Kellys Bike Ranch Team
  5. Michal Vlášek - Kellys Bike Ranch Team

      14. Marek Slavíček - Kellys Bike Ranch Team

  Muži 30-39 let

      19. Michal Netušil - Kellys Bike Ranch Team
     
  42. Radko Bojna - Kellys Bike Ranch Team

  Ženy
  1. Míša Porazilová - Kellys Bike Ranch Team
  2. Katarína Ludvíková - KILPI
  3. Dana Rychterová - SNS Smržovka
  Zhodnocení od Bubly:

     "Na Jíčínskou50 jsem se těšil, je to kvalitně uspořádaný podnik na těžké a spravedlivé trati - čehož jsem se zároveň trochu obával, protože v předzávodním týdnu jsem se intenzivně věnoval tréninku směrem k mistrovství republiky a necítil se zrovna fresh. Po startu jsem se usadil v čelní skupině a dělal si zálusk na vypsanou rychlostní prémii, kterou jsem bohužel proťal jako druhý. Po 30ti minutách závodu přišla první selekce čela v místních kopcích, což mě odsoudilo na průběžnou šestou pozici. V závěru jsem sice dojel pátého Kryštofa Bogára, ale ve spurtu jsem mu podlehl.
     Po padesátce jsem měl možnost vylepšit si scóre na velmi rychlém kriteriu pro prvních šest nejlepších. Bohužel pokažený start a malý výlet do záhonu mě opět odsoudil k šestému místu.
     Pro mě tedy v Jíčíně žádná sláva, ale věřím, že nadcházející maratonský mistrák bude úspěšnější.
  "

  Zhodocení od Vojty:

     "Do Jičína jsem se velmi těšil, loňským ročníkem si mě tento závod získal zejména těžkou a technickou tratí, která nedá závodníkům nic zadarmo. Zároveň je to pro mě první letošní závod delší než 1 h a možnost obhájit bednu z loňska. Na startu se všichni baví hlavně o tom, kolik bahna v nedalekých lesích asi je. To se uvidí za chvíli. Start si celkem užívám, poprvé letos "klidné" tempo, na které z cross-country závodů zvyklý nejsem. Zhruba 500 m před místním brodem se dostanu do stejné skupiny s Márou Slavíčkem. Brod beru po lávce, abych aspoň na chvíli pošetřil kolo a sucho v tretrách tady se skupina trochu trhá a my jedeme s Markem a Michalem Netušilem v jedné skupince přes obec Železnice až pod první delší kopec. Tam kluci nasazují tempo, na které nemám a se lehce se propadám. To je moje menší krize, ale oklepu se a u první občerstvovačky vidím kousek od čela bojujícího Bublu, který je sice asi 10 m ode mně, ale v nohách má tak o 7 km víc smile Následuje těžký výjezd na Bradlec, nahoru mě tlačí vidina technického sjezdu, který díky dešti dostal pořádné grády a je tak velkou výzvou. Daří se mi sjet bez problémů. Ve sjezdech dolů do vesnice se mi povede spoustě závodníků ujet, ale já už začínám šetřit síly na nejtěžší výjezd- na vrchol Tábor. První část výjezdu je super, za silného deště vědu skupinku, ale na začátku křížové cesty mi dojde a dostávám kotel. Na kopci jsem úplně sám, což mi do poměrně rovinatého finishe moc nenahrává. Dojíždí mě dvojice závodníků, ale ve spurtu v Jičíně je urvu.
     Nakonec obhajuji 3. místo mezi Juniory z loňska, čas však i na bahnité a kluzké trati vylepšuji o 24 min, z čehož mám velkou radost.
     Při mytí kola žasnu, jak mohlo tak moc bahnem obalné kolo v klidu řadit bez sebemenších problémů na první dobrou. Takže výborná práce nejen ze strany Kellysu, ale i Shimana!"  Zhodocení od Marka:


     "Poslední sobotu v květnu se v okolí Jičína pořádal krásný MTB závod Jičínská50. Já mám tenhle závod moc rád, takže sem na něm nemohl chybět. Na startu sem si pohlídal slušný výchozí místo a tak se nemusel prokousávat do popředí v průběhu závodu. Po odstartování, když se vyjelo z Jičína, teprve začal pravý závod a všichni za to taky pěkně vzali. První kilometry po polních cestách nic moc, hodně bláta a vítr. Po nějaký chvíli mě dojel Vojta Dobšovič z týmu (ten kluk měl formu smile, bral 3.místo v kat.) a společně jsme najížděli do prvního stoupání. Tam sem se chytl a konečně se rozjel. Zhruba až pod rozhlednu Tábor jsem jel ve 4 členný skupince a ve výjezdu sem si udělal náskok. Z Tábora jsem za to vzal jak to jen šlo, hnala mě myšlenka na super čas o proti loňsku, náskok sem ještě navýšil a dovezl ho až do cíle. Výsledný čas dobrý, takže celkově spokojenost. "  Více informací o závodě na webu: http://www.jicinska50.cz
  Kompletní výsledky najdete na: http://sport-base.cz/vysledky/2015/z-jicinska50-15?flt%5Bpohl%5D=&flt%5Bkat%5D=B%23D&flt%5Btrat%5D=&flt%5Bprijm%5D=&flt%5Bsc%5D=#tab

  Katka Mertenová
  1. 6. 2015